Jumpravas pamatskolas skolotāju apmācību un skolēnu mācību ekskursija uz Franciju, Bolbec, Erasmus+ projekta ietvaros

 

Laika posmā no 2022. gada 09. maija līdz 13. maijam Jumpravas pamatskolas skolēni Adele Krūzmane, Anete Deduškeviča, Haralds Kristapurs, Evelīna Asare, Agnija Grāviņa, Madara Ivanova un Ernests Kristapurs, kā arī skolotājas Eva Ulme – Bumbiša, Inguna Bodeka un Inese Kristapure Erasmus+ projekta “Healthy Mind, Body and Environment”, līguma Nr. 2020-1-FR01-KA229-080395_3, ietvaros devās uz Francijas pilsētu Bolbeku, lai tiktos ar projekta partneriem no Francijas, Grieķijas un Horvātijas.

9. maija rīts sākās ļoti agri – ap plkst. 4.00 no rīta, tomēr visi, patīkama pārsteiguma gaidās, ar priekpilnām sejām, devās uz Rīgas lidostu. Charles de Gaulle lidostā ieradāmies dienas pirmajā pusē, ceļš līdz Bolbekai ilga vairāk kā trīs stundu garumā. Tā laikā paspējām gan atvilkt elpu, gan gūt pirmos iespaidus par Francijas dabu. Kāda no projekta dalībniecēm uzsver, ka nekad mūžā nebija redzējusi tik daudz pļavu, lauku, fermu un tik daudz govju – tikai braucot pa Normandiju! Tas bija pasakaini!

Turpmākās projekta dienās dalībniekiem tika piedāvātas aktivitātes, kuras attīsta kā ķermeni, tā prātu. Katram bija iespēja apzināt savas stiprās puses un uzlabot komunikāciju ar citu valstu dalībniekiem. Katru dienu skolēni varēja izmēģināt jaunas spēles un rotaļas – gan interaktīvas, gan sadarbību veicinošas, gan prātu attīstošas.

9 10052022 Bolbec

Vienā no projekta dienām ciemojāmies pie pilsētas mēra, apmeklējām Tekstila muzeju, kurā uzzinājām kā top dažādi tekstilizstrādājumi.

Skolēnu vārdiem brauciens uz Franciju bija lielisks un atmiņā paliekošs, kā arī pieredze bija vērtīga un emocijām pilna, īpaši tāpēc, ka neviens no dalībniekiem iepriekš Francijā nebija bijis. Skolēnus patīkami pārsteidza tas, ka franči rūpējas par apkārtni – daudzi produkti bija videi draudzīgi un pārstrādājami. Plašie lauki un veco stilu mājas radīja rezonansi un atgādināja par Latviju. Daba Francijā šķita jau pasteigusies pāris soļu uz priekšu – viss zaļš un ziedošs – bija sajūta, ka esam ieradušies vasarā.

Pastaigas pa pilsētām – Bolbeku, Etretat, Parīzi un citām vietām bija apbrīnojami skaistas. Īpaši elpu aizrāva varenā Ziemeļjūra un skaistās Etretat klintis, kuras bija kā izaicinājums ikvienam pastaigas dalībniekam. Lai baudītu šo krāšņumu, projekta dalībnieki devās ceļā ar drezīnu – kāds baudīja košo apkārtni, bet kāds rūpējās par transportlīdzekļa vadīšanu.

Par brīnumu, Parīze skolēniem negāja tik ļoti pie sirds, iespējams tāpēc, ka nebija iespējas doties Eifeļa tornī, bet tas būs kā labs iemesls vēlreiz atgriezties gleznainajās Parīzes ielās. Un tomēr nelielu ieskatu Parīzes plašumā, greznajā arhitektūrā un laipnajos cilvēkos deva pastaiga pa pilsētas ielām un izbrauciens ar kuģīti pa Sēnu.

Kādai no dalībniecēm visvairāk sirdī paliks Bolbeka – zaļa, ziedu un svaiguma smaržas ieskauta, saulaina, putnu dziesmām bagāta un mierīga pilsētiņa – tas bija skolnieces pirmais iespaids pēc 3,5 stundu garā brauciena uz Bolbeku. Ak, kā skolēniem gribētos, lai katru trešdienu Latvijā ir Francija, jo franču skolēniem trešdiena ir brīvdiena!

Skolēniem patika iepazīties ar citu tautu skolēniem un uzzināt vairāk par viņu valodu, kultūru, ēdieniem. Kāds, sevi pasludinot par izvēlīgu ēdāju, atzina, ka frančiem ir ļoti gards ēdiens. Ierodoties pirmajās brokastīs Jules Ferry skola dalībniekiem piedāvāja tādus franču cienīgus ēdienus kā sviesta kruasānus, „Pain au Chocolat”, „Pain Aux Raisins” un „Flan Patissier”, kuri bija ļoti gardi!

Kopumā Francijā jutāmies mājīgi, laipni uzņemti. Laiku pavadījām pilnvērtīgi un ļoti jautri, tāpēc noteikti šo pieredzi atzīstam kā ļoti produktīvu un saistošu.

Mobilitāte uz Franciju bija lielisks piedzīvojums, jaunu iespaidu gūšana, kā arī dažu skolēnu pēdējā mobilitāte ar Jumpravas pamatskolas bērniem un skolotājiem, tāpēc šie skolēni ir pateicīgi par doto iespēju!

Paldies ikvienam projekta dalībniekam par īpašo mirkļu uzburšanu mobilitātes laikā!

Jumpravas pamatskolas skolotāja

Eva Ulme-Bumbiša

 

 

 

 

 

Jumpravas pamatskolas skolēnu un skolotāju mobilitāte uz Horvātiju

 

No 2022. gada 6. marta līdz 2022.gada 11. martam Jumpravas pamatskolas skolēni Lauma Langrāte, Līga Balgalve, Evelīna Sileniece, Rūdis Plaudis, Nikola Kiseļova, un Evelīna Rutkovska, kā arī skolotājas Eva Ulme - Bumbiša un Inguna Bodeka #ErasmusPlus projekta “Healthy Mind, Body and Environment” ietvaros devās uz Horvātijas pilsētu Glinu, lai tiktos ar projekta partneriem no Francijas, Grieķijas un Horvātijas. 

9

Turpinājumā neliels ieskats projekta aktivitātēs un piedzīvojumos kopā ar jauniegūtajiem draugiem. 

Ar patīkamu satraukumu ierodamies Rīgas lidostā, lai jau pavisam drīz uzsāktu ilgi gaidīto ceļojumu. Lai nokļūtu Horvātijā, priekšā gaidāms ilgs ceļš – cauri Frankfurtei – bet dalībnieki par to neraizējās. Laiks pagāja nesteidzīgi – viegli orientējoties norādēs un cilvēku burzmā. 6. marta vakarā ieradāmies Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā, kur mūs laipni sagaidīja mūsu projekta koordinators Zorans un pavadīja uz viesnīcu Sisakā. 

Nākamās divas dienas pavadījām Osnovna škola Glina, kur iesaistījāmies dažādās radošās, atraktīvās, pamācošās un izklaidējošās aktivitātēs, kas saistītas ar projekta tēmu. Kā dažas no aktivitātēm, kuras vislabāk palikušas atmiņā, bija „Croatian class 101”, kuras ietvaros apguvām horvātu valodas pamatus un savstarpēji dalījāmies arī ar mūsu valodu pamatiem un īpatnībām. Secinājām, ka mūsu valodā ir dažas līdzības ar horvātu valodu. Piemēram, skaitļa vārds „četri” gan horvātu, gan latviešu valodā tiek rakstīts un izrunāts vienādi. Noskaidrojām arī katras valsts valodas garāko vārdu. Kādam tas bija medicīnisks termins, kādam – dzīvnieks. 

Vēl viena īpaša aktivitāte, ar nosaukumu „Art eco”, lika noprast kā radošā un praktiskā veidā izmantot otrreizējos materiālus rotu izgatavošanā. 

Sportiskas aktivitātes plašajā sporta zālē pierādīja, ka veiklība, attapība, spēks, sadarbība var saliedēt mūsu projekta komandas dalībniekus vēl vairāk. 

Kā liels pārsteigums mums bija horvātu piedāvātais turnīrs ar nosaukumu „Čovječe, ne ljuti se!”, kas izrādījās mums visiem labi zināmais „Riču Raču”. Arī frančiem un grieķiem šī spēle un tās noteikumi bija zināmi. 

Noslēdzošajā projekta aktivitāšu dienā devāmies iepazīt Zagrebu – tās spilgto pilsētvidi, vēsturi, apskates vietas. Ekskursijas gaitā iegriezāmies arī vietējā ilūziju muzejā. Tas bija varens sprādziens mūsu domāšanai. Kā un kāpēc tas ir iespējams? Kā darbojas lietas? Kā to var izskaidrot? - šādus un vēl citus jautājumus uzdeva projekta dalībnieki. 

Šajā laikā iepazinām vietējos skolēnus, valodu, mācību procesu, ēdienu un kultūru. Cauri piesātinātajām dienām paguvām iemācīt mūsu horvātu draugiem Latvijā iecienītas kāršu spēles, kā arī uzzinājām, kādas kāršu spēles spēlē Horvātijā. Draudzīgi apspriedām kopīgo un atšķirīgo mūsu mācību procesā un vērtēšanas sistēmā. Bijām izbrīnīti, ka skolēni mācās divās maiņās – reizēm tie var pagulēt ilgāk, bet reizēm ieplānot atpūtu pēcpusdienā. Pašgatavots un veselīgs burgers vakariņās? Kāpēc gan ne! Bijām patīkami pārsteigti par ēdienu piedāvājumu katrā no ēdienreizēm. 

Kopumā šo pieredzi atzīstam kā ļoti noderīgu un nepieciešamu, jo tikai kopā varam mācīties un apgūt ko jaunu, iegūt jaunus draugus no dažādām pasaules vietām, paplašināt savu redzesloku un atsvaidzināt gan iegūtās zināšanas, gan angļu valodas prasmes.

Paldies mūsu skolotājām par iespēju piedalīties projektā!

Horvātijas mobilitātes dalībnieki

 

Jumpravas pamatskolas skolotājas dodas pieredzes apmaiņā uz Horvātiju.
 
 
Jumpravas pamatskolas skolotājas Inese Kristapure, Andra Bodeka un Inguna Bodeka no 2021. gada 8. līdz 11. novembrim tikās ar partneriem no Grieķijas, Horvātijas un Francijas Erasmus+ projekta “Healthy Mind, Body and Environment” (Vesels prāts, ķermenis un vide) nr. 2020-1-FR01-KA229-080395_3 pirmajā apmācību pasākumā Glinas pamatskolā (Horvātija).
 0 pie Horvフijas skolas
Apmācību pasākuma ietvaros dalībnieki tika iepazīstināti ar Horvātijas izglītības sistēmu. Skolēni bija sagatavojuši muzikālus priekšnesumus, lai pasākuma viesi varētu labāk iepazīt Horvātu tautas mūzikas instrumentus, tradicionālās dziesmas, dejas un tautastērpus. Partnerskolas prezentēja līdz šim projekta ietvaros paveikto. Prof. dr. sc. S. Kalambura vadīja lekciju par ekoloģisko situāciju pasaulē un iespējām to uzlabot. Tam sekoja radošā darbnīca par materiālu otrreizējas izmantošanas iespējām.
 

Glinas pamatskolas skolēni citvalstu delegācijām izrādīja skolu un epazīstināja ar savām ikdienas gaitām. Skolēnu vadībā tika apgūti Horvātu valodas pamati. Pēcpusdienā kopā ar prof. A. Žnidareca Čučkoviča tika veiktas dažādas aktivitātes par tēmu “vesels ķermenis” un, dalībvalstis apmainījās ar savu pieredzi, meklējot jaunus veidus kā veicināt pusaudžu iesaisti aktivitātēs.
 
Mobilitātes laikā tika pārrunāta turpmākā projekta gaita un pieredzes apmaiņas braucieni kopā ar skolēniem. Ar pozitīvās domāšanas pamatiem dalībniekus iepazīstināja prof. P. Fields.
 
Mobilitātes laikā tika iegūta unikāla pieredze un jaunas idejas turpmākajam darbam. Tā bija iespēja gūt ieskatu citu valstu izglītības sistēmā un satikties ar savas jomas profesionāļiem. Šo projektu raksturo prieks, pozitīvisms, zināšanas un enerģija! Gaidām, kad varēsim partnerus uzņemt Jumpravas pamatskolā! Darbs turpinās! #ErasmusPlus
Inguna Bodeka
Jumpravas pamatskolas pedagoga palīgs

MĀCIES AR SOMA.LV

Soma-web-banner-300x250.jpg

Seko Facebook

Stundu izmaiņas

izmainas

Pasākumu kalendārs

kalendars

Pumpurs

Pumpurs

Autobusu kustības grafiks

7

Stundu saraksts

stundusaraksts

ddbd3983253f8703464ee6dd85bbfdb7

Uzziņas:

Direktore:

T:+371  26698126

Kanceleja: 

T: +371 65057622

jumpravaspamatskola@lielvarde.lv

Adrese:

Jumpravas pamatskola 

Ozolu iela 14,

Jumprava,

Ogres nov., LV-5022 

Rekvizīti:

Jumpravas pamatskola

reģ. nr. 4312903236

Meklēt