Pieejamības rīki

     Mēs esam uzsākuši dalību Nordplus programmas projektā, kurš ilgs no 01.09.2023. līdz 31.07.2024. „Caur pasaku uz mežu“

(„Through Fairytale to Forest“). Nordplus Junior 2023 attīstības projekta mērķis ir sniegt pirmsskolas vecuma bērniem plašākas zināšanas par dabu, veicināt saudzīgu attieksmi pret to, vienlaikus sekmējot izpratni par vērtībām. Projekta laikā paredzēts kopā ar bērniem veikt vietējās aktivitātes, lasot tautas un autoru pasakas un organizējot nodarbības par trīs galvenajām projekta tēmām (koki, putni un dzīvnieki). Projekta laikā paredzēts doties personāla pieredzes apmaiņas braucienos, daloties ar labās prakses piemēriem, metodēm, idejām par to, kā literatūra var palīdzēt veicināt vērtību izpratni un dabas izzināšanu pirmsskolas vecuma bērnos.

PROJEKTA PARTNERI:

NO IGAUNIJAS Saku lasteaed Terake

NO LIETUVAS Kauno lopšelis-darželis Gandriukas

NO LATVIJAS Jumpravas pamatskolas pirmsskolas izglītības grupas

Projektam pieškirtais kopējais finansējums ir 28460 EUR.

Nordplus logo

 

 

Pirmsskolas grupās viesojas kolēģi no Lietuvas un Igaunijas bērnudārziem

 

web 11.03.24

No 13. līdz 15. februārim draudzības nedēļas noskaņā pirmsskolas grupās risinājās apmācību pasākums Nordplus Junior projekta "Caur pasaku uz mežu" ("Through Fairytale to Forest") NPJR-2023/10171 ietvaros, viesojoties kolēģiem no Lietuvas un Igaunijas pirmsskolu iestādēm. Šoreiz apmācību pasākuma tēma - dzīvnieki. Uz viesu sveikšanas svinīgo koncertu, izbrīvējot laiku starp filmēšanām, bija ieradies arī pats bērnudārza Vilciņš. Pēc koncerta, izstaigājuši bērnudārzu, iepazīstinājām viesus ar aktivitātēm, ko bērnudārzā veicam saistībā ar meža un pasaku tēmām. Pēc tam ļāvāmies gides Aigas aizrautīgajam stāstījumam par Līgatnes dabas taku iemītniekiem, klausījāmies to balsis, aplūkojām ķepas, astes, uzzinājām par to paradumiem. Pēc ekskursijas visi bijām vienisprātis, ka šeit jāatgriežas vēlreiz - kopā ar bērniem.

Otrajā dienā "Pūcītes" un "Ežuku" grupas skolotājas dalījās pieredzē, kā sasaistīt pasaku lasīšanu ar meža izzināšanu. Nodarbības gaitā tika iesaistīti arī viesi. Aktivitāšu rezultātā bērni uzzināja, kā skan dzīvnieku nosaukumi kaimiņvalstu valodās un varēja salīdzināt to skanējumu. Savukārt Kangaru purvā gida Kristapa vadībā devāmies pa zvēru takām un pie reizes uzzinājām vēl daudz ko jaunu par augiem un dzīvniekiem purvā. 

Noslēdzošajā dienā viesojāmies Gaismas pilī - lielākajā grāmatu krātuvē Latvijā, bet Latvijas Nacionālajā dabas muzejā izzinājām dzīvnieku un putnu daudzveidību, paradumus un vēl daudz citu interesantu faktu.

Trīs dienās esam ne tikai dalījušies pieredzē, bet arī paši guvuši jaunas zināšanas. 

 

Inese Kristapure, pirmsskolas grupu metodiķe

 

 

 

Pirmsskolas grupu pedagogi viesojas Igaunijā

 

Pirmdienas, 6.novembra rītā, mēs, astoņi Jumpravas pamatskolas pedagogi un darbinieki, devāmies ceļā uz Igauniju, lai piedalītos #Nordplus Junior 2023 projekta “Through Fairytale to Forest” (“Caur pasaku uz mežu”) NPJR-2023/10171 mobilitātē. Tikšanās mērķis – iepazīties ar bērnudārzu un dalīties ar labās prakses piemēriem par tēmu KOKI.

Katru rītu, gluži kā uz darbu, kopā ar lietuviešu pedagogiem (projekta partnerim), ar vilcienu no Tallinas braucām uz netālo pilsētiņu Saku, kurā dzīvo 11 000 iedzīvotāju un ir daudz skolu un bērnudārzu. Pilsētiņā bērnudārzi ir dažādi – gan nelieli ar divām jaunākā vecuma bērnu grupām, gan milzīgi – pat ar 18 grupām 320 bērniem. Mums bija iespēja apskatīt un paviesoties vairākās pirmsskolas izglītības iestādēs.

Bērnudārzā “Terake” (Graudiņš) mūs sirsnīgi sagaidīja bērni ar muzikālu sveicienu. Iepazināmies ar Igaunijas pirmsskolas izglītības sistēmu, uzzinājām, ka kaimiņi pedagoģiskajā procesā vadās pēc Valdorfa, Montesori un Reggio Emilia skolu principiem. Tāpat arī uzklausījām lietuviešu izglītības darbinieku komentārus un dalījāmies savā pieredzē.

Viesošanās laikā vērojām nodarbības pirmsskolas izglītības iestādē: emocionāli bagātu un sajūtām piepildītu nodarbību ar valodas un dabas dominanti sagatavošanas grupā, ļoti interesantu mūzikas nodarbību vecākajā grupā un vērojām arī nodarbību mežā.

Vairāku grupu darbinieki un bērni bija sagatavojuši mums pārsteigumu – pēc grupu apskates cienāja ar bērnu gatavotiem cepumiem, sviestmaizēm, kēksiņiem un veselīgu dzērienu.

Jāatzīmē, ka Igaunijā bērnudārzi ir ļoti labi aprīkoti un bagātīgi nodrošināti – katrā grupā ir robots – putekļu sūcējs, drēbju žāvējamais skapis, trauku mazgājamā mašīna un citas ikdienā nepieciešamas ierīces.

Mobilitātes dalībnieki tika aicināti ekskursijā uz Saku alus darītavu, kas ir daļa no bērnudārza vēstures. Tur mūs sagaidīja pārsteidzoši erudīta gide, kas ļoti interesanti izstāstīja pilsētiņas un bērnudārza rašanās vēsturi. Mājinieki bija arī parūpējušies, lai mēs iepazītos ar Tallinas Botānisko dārzu un izbaudītu pilsētu no putna lidojuma, apmeklējot televīzijas torni, izstaigātu vecpilsētas ieliņas.

Pats galvenais – mums, trīs Baltijas valstu kolēģiem, bija iespēja dalīties pieredzē, pārrunāt ar  pirmsskolas ikdienas darbu saistītus jautājumus. Šo dažu dienu laikā sasmēlāmies idejas un enerģiju turpmākajam darbam.

Esam ļoti pateicīgi mūsu igauņu kolēģiem par silto un sirsnīgo uzņemšanu, par sava bērnudārza izrādīšanu un atbildēšanu uz neskaitāmiem jautājumi.

Through Fairytale to Forest 1

 

Mobilitātes dalībnieku vārdā skolotāja Anita Stepiņa

MĀCIES AR SOMA.LV

Soma-web-banner-300x250.jpg

Seko Facebook

Stundu izmaiņas

izmainas

Pasākumu kalendārs

kalendars

Pumpurs

Pumpurs

Autobusu kustības grafiks

7

Stundu saraksts

stundusaraksts

ddbd3983253f8703464ee6dd85bbfdb7

Uzziņas:

Direktore:

T:+371  26698126

Kanceleja: 

T: +371 65057622

jpsk@ogresnovads.lv

Adrese:

Jumpravas pamatskola 

Ozolu iela 14,

Jumprava,

Ogres nov., LV-5022 

Rekvizīti:

Jumpravas pamatskola

reģ. nr. 4312903236

Meklēt